SR. NO. NAME DESIGNATION DURATION
  Madhav Pai Bir President     ” ” 23.10.1983 – 24.04.1988  (As member) 24.04.1988 to 21.04.1991  21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to (Resigned due to bad health on 13.04.1997)
  Kumar Kalanand Mani Secretary / Executive Secretary 23.10.1983 to 24.04.1988 24.04.1988 to 21.04.1991 21.04.1991 to
  Raju Talaunekar Treasurer 23.10.1983 to 24.04.1988 24.04.1988 to 21.04.1991
  Suhas Thakurdesai Member 23.10.1983 to 01.03. 1997 & 17.12.1989 to 21.10.1990
  Damodar Prabhudesai 23.10.1983 to 24.04.1988 02.06.1998 to 19.04.2003 19.04.2003 to 24.04.2005
  Stephan Mathunyn 23.10.1983 to 24.04.1988
  Parshuram Sahapurkar 23.10.1983 to 24.04.1988
  Ajit Malkarnekar President 24.04.1988 to 21.04.1991 As member: 21.04.1991 to 06.09.1992
  Narayan Desai Joint Secretary 24.04.1988 to 21.04. 1991
  Kasturi Desai Member 24.04.1988 to 21.04.1991
  Arun Vinayak 24.04.1988 to 06.08.1989
  Bharati Bandodkar 24.04.1988 to 21.04.1991 21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 08.07.2001 08.07.2001 to 02.04.2006 05.04.2007 to 22.4.2012 22.04.2012 to 07.05.2017
  T. Haranath 24.04.1988 to 21.10.1990
  Dr. Shalini Kerkar   01.03.1987 to  24.04.1988
  Prof. Madhavi Dixit   01.03.1987 to
  Mr/ Vishram Gupte   01.03.1987 to
  Shivkumar Jangam   01.03.1987 to
  N. Shivdas 24.04.1988 to 21.04.1991
  Ramesh Gauns   06.08.1989 to  17.12.1989
  Devendra Kandolkar 06.08.1989 to 21.10.1990
  Ramchandra Prabhudesai Treasurer & President 21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 28.04.2002 28.04.2002 to 04.04.2006
  Chandrakant Shetkar Joint Secretary 21.04.1991 to 01.09.1991
  Jaikrishna Shirodkar   21.04.1991 to 21.04.1992
  Girish Bhat   21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 11.01.1998  04.05.2014 to 07.05.2017 07.05.2017 to
  Krishna Putu Prabhugaonkar   21.04.1991 to 02.07.1994
  Gopal Bhau Parab   21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 17.05.1998
  Sharad V Gude   21.04.1991 to 01.05.1993
  Shri Manohar Madkaikar   01.05.1993 to 11.01.1998
  Bonney F Menezes   01.05.1993 to 28.05.1994
  Nandkumar Kamat   28.05.1994 to 16.05.1999
  Niraj Naik Treasurer 14.08.1994 to 16.05.1999 16.05.1999 to 08.07.2001
  Auda Viegas   09.04.1995 to 12.05.1996
  Elston Fernandes   27.07.1997 to 05.05.2001
  Jayant Deewan   02.06.1998 to 19.04.2003 19.04.2003 to
  Rajendra Kerkar   02.06.1998 to 28.11.1999
  Ulhas Arolkar Treasurer 16.05.1999 to 16.04.2004 17.04.2004 to 04.04.2009 04.04.2009 to
  Pankajakshan L   16.06.1999 to 16.4.2004 17.4.2004 to 2009 20.04.2018 to
  Gregory D’costa   08.07.2001 to 23.04.2006 02.04.2007 to 22.4.2012 22.04.2012 to 07.05.2017 07.05.2017 to 27.04.2019
  Prajal Sakhardande   08.07.2001 to 17.01.2004
  Lalan Kerkar   17.04.2004 t0 04.04.2009 04.04.2009 to 01.08.2010
  Nirupama Mohanti   17.04.2004 to 26.09.2008
  Amol Morajkar   17.04.2004 to
  Mamta Kumari   24.04.2005 to  05.04.2007
  Shantaram Pandere   24.04.2005 to 01.08.2010
  Paul Raj   24.04.2005 to 11.04.2010
  Jiji Haridas   06.04.2008 to
  Manoj Tiwary   07.04.2008 to
  Bageshwar Chaube / Bagi   24.04.2004 to 04.04.2009 04.04,2009 to 04.05.2014
  Soter D’Souza   11.04.2010 to 26.04.2015 16.04.2015 to
  Shivnath Nageshkar   11.04.2010 to 20.04.2013 26.04.2015 to  20.04.2018
  Avit Bagle   09.04.2011 to 21.12.2014
  Maria D’Souza   09.04.2011 to 22.04.2012
  Neela D Apte   22.04.2012 to 07.05.2017 07.05.2017 to
  Jyoti Fadte Gaonkar   20.04.2013 to
  M.P. Chandran   04.05.2014 to 07.05.2017 07.05.2017 to
  Shraddha Bharatiya   07.05.2017 to
  Laxman Gaikwad   07.05.2017 to
  Prabhakar Dhage   27.04.2019