List of members since Formation in 1983

SR. NO.NAMEDESIGNATIONDURATION
 1Madhav Pai BirPresident     ” ”23.10.1983 – 24.04.1988  (As member) 24.04.1988 to 21.04.1991  21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to (Resigned due to bad health on 13.04.1997)
 2Kumar Kalanand ManiSecretary Chief Functionary Project Director23.10.1983 to 24.04.1988 24.04.1988 to 21.04.1991 21.04.1991 to 31.03.2020 07.02.2021 to
 3Raju TalaunekarTreasurer23.10.1983 to 24.04.1988 24.04.1988 to 21.04.1991
 4Suhas ThakurdesaiMember23.10.1983 to 01.03. 1997 & 17.12.1989 to 21.10.1990
5Damodar Prabhudesai23.10.1983 to 24.04.1988 02.06.1998 to 19.04.2003 19.04.2003 to 24.04.2005
 6Stephan Mathunyn23.10.1983 to 24.04.1988
 7Parshuram Sahapurkar23.10.1983 to 24.04.1988
 8Ajit MalkarnekarPresident24.04.1988 to 21.04.1991 As member: 21.04.1991 to 06.09.1992
 9Narayan DesaiJoint Secretary24.04.1988 to 21.04. 1991
 10Kasturi DesaiMember24.04.1988 to 21.04.1991
 11Arun Vinayak24.04.1988 to 06.08.1989
 12Bharati Bandodkar24.04.1988 to 21.04.1991 21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 08.07.2001 08.07.2001 to 02.04.2006 05.04.2007 to 22.4.2012 22.04.2012 to 07.05.2017, 20.04.2021 to
 13T. Haranath24.04.1988 to 21.10.1990
 14Dr. Shalini Kerkar 01.03.1987 to  24.04.1988
 15Prof. Madhavi Dixit 01.03.1987 to be updated
 16Mr Vishram Gupte 01.03.1987 to
 17Shivkumar Jangam 01.03.1987 to (to be updated)
 18N. Shivdas24.04.1988 to 21.04.1991
 19Ramesh Gauns 06.08.1989 to  17.12.1989
 20Devendra Kandolkar06.08.1989 to 21.10.1990
 21Ramchandra PrabhudesaiTreasurer & President21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 28.04.2002 28.04.2002 to 04.04.2006
 22Chandrakant ShetkarJoint Secretary21.04.1991 to 01.09.1991
 23Jaikrishna Shirodkar 21.04.1991 to 21.04.1992
 24Girish Bhat 21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 11.01.1998  04.05.2014 to 07.05.2017 07.05.2017 to 04.01.2020
 25Krishna Putu Prabhugaonkar 21.04.1991 to 02.07.1994
 26Gopal Bhau Parab 21.04.1991 to 20.04.1996 20.04.1996 to 17.05.1998
 27Sharad V Gude 21.04.1991 to 01.05.1993
 28Shri Manohar Madkaikar 01.05.1993 to 11.01.1998
 29Bonney F Menezes 01.05.1993 to 28.05.1994
 30Nandkumar Kamat 28.05.1994 to 16.05.1999
 31Niraj NaikTreasurer14.08.1994 to 16.05.1999 16.05.1999 to 08.07.2001
 32Auda Viegas 09.04.1995 to 12.05.1996
 33Elston Fernandes 27.07.1997 to 05.05.2001
 34Jayant Deewan 02.06.1998 to 19.04.2003 19.04.2003 to (to be updated)
 35Rajendra Kerkar 02.06.1998 to 28.11.1999
 36Ulhas ArolkarTreasurer / President16.05.1999 to 16.04.2004 17.04.2004 to 04.04.2009 04.04.2009 to(to be updated)
 37Pankajakshan L 16.06.1999 to 16.4.2004 17.4.2004 to 2009 20.04.2018 to
 38Gregory D’costa 08.07.2001 to 23.04.2006 02.04.2007 to 22.4.2012 22.04.2012 to 07.05.2017 07.05.2017 to 27.04.2019
 39Prajal Sakhardande 08.07.2001 to 17.01.2004
 40Lalan Kerkar 17.04.2004 t0 04.04.2009 04.04.2009 to 01.08.2010
 41Nirupama Mohanti 17.04.2004 to 26.09.2008
 42Amol Morajkar 17.04.2004  (to be updated)
 43Mamta Kumari 24.04.2005 to  05.04.2007
 44Shantaram Pandere 24.04.2005 to 01.08.2010
 45Paul Raj 24.04.2005 to 11.04.2010
 46Jiji Haridas 06.04.2008  (to be updated)
 47Manoj Tiwary 07.04.2008  (to be updated)
 48Bageshwar Chaube / Bagi 24.04.2004 to 04.04.2009 04.04,2009 to 04.05.2014, 18.04.2020  to 21.02.2021
 49Soter D’Souza 11.04.2010 to 26.04.2015 16.04.2015 to 18.04.2020
 50Shivnath Nageshkar 11.04.2010 to 20.04.2013 26.04.2015 to  20.04.2018
 51Avit Bagle 09.04.2011 to 21.12.2014. 31.01.2021 to
 52Maria D’Souza 09.04.2011 to 22.04.2012
 53Neela D Apte 22.04.2012 to 07.05.2017 07.05.2017 to 18.04.2020
 54Jyoti Fadte Gaonkar 20.04.2013 (to be updated)
 55M.P. Chandran 04.05.2014 to 07.05.2017 07.05.2017 to
 56Shraddha Bharatiya 07.05.2017 to 31.01.2021
 57Laxman Gaikwad 07.05.2017 to
 58Prabhakar  A DhageExecutive Secretary / Member, EC27.04.2019 to 07.02.2021
 59Harihar WatveMember, EC18.04.2018 to 20.04.2021
 60Anjali A NaikMember, EC18.04.2018
 61Kanik Lal SinghTreasurer31.01.2021
 62John Brian Parker 31.01.2021